Kaikki yhteystiedot ja puhelinnumerot

    Puhelinvaihde ja osoitteet

    SEB

    Puhelinvaihde: +358961628000
    Faksi: 09 171 056

    Puhelinvaihde on auki arkisin klo 8.30–16.00.

    Skandinaviska Enskilda Banken AB (publ) Helsingin sivukonttori

    Postiosoite: PL 630, 00101 Helsinki

    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18, 00130 Helsinki

    Laskutusosoite: PL 588, 00021 Laskutus

    Y-tunnus: 0985469-4

    Yrityspankkipalvelut

    Skandinaviska Enskilda Banken AB (publ) Helsingin sivukonttori

    Postiosoite: PL 630, 00101 Helsinki
    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18
    Laskutusosoite: PL 588, 00021 Laskutus
    Puh: (09) 616 280 00 (vaihde: 8.30-16.00)
    Fax: (09) 171 056
    Y-tunnus: 0985469-4

    SEB Leasing Oy

    PL 630, 00101 Helsinki
    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18
    Laskutusosoite: PL 570, 00021 Laskutus
    Puh: (09) 616 280 00 (vaihde: 8.30-16.00)
    Fax: (09) 616 280 69
    Y-tunnus: 0763414-5

    Johtaja: Timo Ahonen, +358961628148, timo.ahonen@seb.fi

    Large Corporates & Financial Institutions Coverage

    Corporate Coverage: Jouni Järviluoma, +358961628513, jouni.jarviluoma@seb.fi 
    Real Estate Coverage: Kari Kangas, +358961628230, kari.kangas@seb.fi 
    Financial Institutions Coverage: Ruut Pihlava, +358961628353, ruut.pihlava@seb.fi

    Markets Helsinki

    Head of Markets: Jussi Lepistö, +358961628521, jussi.lepisto@seb.fi                             

    Head of Corporate Sales: Jussi Lepistö, +358961628521, jussi.lepisto@seb.fi
    Head of Institutional Sales: Kimmo Vuorinen, +358961628576, kimmo.vuorinen@seb.fi
    Head of Structured Products: Otto Heiskanen, +358961628648, otto.heiskanen@seb.fi           

    Global Head of Securities Research: Mika Koskinen, +358961628718, mika.koskinen@seb.fi
    Head of Equities: Jari Vikström, +35861628719, jari.vikstrom@seb.fi
    Head of Securities Research: Jutta Rahikainen, +358961628713, jutta.rahikainen@seb.fi

    Transaction Services

    Head of Transaction Services: Mikko Sola, +358961628087, mikko.sola@seb.fi

    Client Support

    Cash Management, +358961628177, cm.clientservices@seb.fi
    Trade Finance, +358961628340, tf.clientservices@seb.fi

    Corporate Finance

    Head of Corporate Finance: Tuomo Vähäpassi, +35861628135tuomo.vahapassi@seb.fi

    SEB Life International

    Postitusosoite: PL 953, 00101 Helsinki

    Asiakaspalvelu

    Puhelin: 0800 90805, puheluun vastataan Irlannissa, numero on maksuton Suomesta soitettaessa

    Faksi: 0800 9 8288

    Sähköposti: life.finland@seb.fi

    SEB Life International

    Varainhoitopalvelut

    SEB Varainhoito Suomi Oy

    Postiosoite: PL 630, 00101 Helsinki
    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18, Helsinki
    Laskutusosoite: PL 539, 00021 Laskutus
    Puhelinvaihde: +358961628000
    Faksi: +358913155222
    Y-tunnus: 0974060-3

    Sähköposti: etunimi.sukunimi@seb.fi

    Asiakaspalvelu

    Puhelinvaihde: +358961628000

    Sijoitusneuvonta: +358913155388

    Sähköposti: varainhoito@seb.fi

    Asiakaspalaute: palaute@seb.fi

    Private Banking


    Myyntipäällikkö: Alek Kaseva, +358913155272, alek.kaseva@seb.fi

    Private Banking: +358913155500

    Faksi: +358913155444

    Sähköposti: privatebanking@seb.fi

    Institutionaalinen varainhoito

    Johtaja: Tommi Rajala, +358913155292, tommi.rajala@seb.fi

    Investment Management

    Johtaja: Antti Katajisto, +358913155346, antti.katajisto@seb.fi

    Fund & Manager Research

    Johtaja: Pekka Larkomaa, +358913155260, pekka.larkomaa@seb.fi

    SEB Rahastoyhtiö Suomi Oy

    Postiosoite: PL 630, 00101 Helsinki
    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18, Helsinki
    Puhelinvaihde: +358961628000
    Faksi: +358913155222
    Y-tunnus: 0815140-1

    Korttipalvelut

    Diners Club Finland, Diners Club Nordic AB:n sivuliike

    Postiosoite: 00036 Diners Club
    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18, Helsinki
    Puhelinvaihde: +3589693991
    Faksi: 09 6939 9399
    Y-tunnus: 2331963-9

    Kortin katoamisilmoitukset (24h): 080095555

    Jäsenpalvelu

    Diners Club Classic: +358969399370
    Diners Club Premium: 0207990110
    SAS EuroBonus Diners Club: +358969399370
    Finnair Plus Diners Club: 0206300010
    Faksi: 09 6939 9399

    Liikepalvelut

    Puhelin: +35896939 9334
    Faksi: 09 6939 9471
    Varmennuskoodit (24h): 0800 9 5555
    www.dinersclub.fi

    SEB Kort Bank AB, Helsingin sivuliike

    Postiosoite: PL 1085, 00101 Helsinki
    Käyntiosoite: Eteläesplanadi 18, Helsinki
    Puhelinvaihde: +358969399300
    Faksi: 09 6939 9306
    Y-tunnus: 1597729-5

    Kortin katoamisilmoitukset (24h): 0800155777

    Eurocard Gold & Eurocard Corporate Gold

    Asiakaspalvelu: +358969399301
    Faksi: 09 6939 9306
    www.eurocard.fi

    Finnair Plus MasterCard

    Asiakaspalvelu: 0206300020

    SAS Eurobonus World MasterCard

    Asiakaspalvelu: 0206300060